Drobečková navigace

Úvod > Akce, termíny

Akce

Crystal_Clear_app_kwrite.pngVČELAŘSKÝ VELETRH VČELA !!! 2022

V České republice je evidováno na 50 000 včelařů, kteří se starají o včelky a připravují pro nás zdravé dobroty. S některými z nich se můžete setkat osobně na jarním veletrhu Včela!!! 18. - 19. března 2022.

Organizátory veletrhu jsou Černá louka s.r.o. a Včelařský spolek Moravy a Slezska, z.s., jehož cílem je vybudovat tradici tohoto setkání jakožto místa, kde se včelaři, milovníci včel a odborníci seznámí s novinkami, důležitými informacemi, popovídají si s kolegy či předají cenné zkušenosti nejen začínajícím včelařům. Můžete se těšit také na odborné přednášky od známých osobností z řad včelařů. 

Na co se můžete těšit? 

  • med, medovina, medová kosmetika 
  • včelařské produkty (propolis, mateří kašička aj.)
  • novinky ve včelařství
  • vybavení pro včelaře
  • výrobky pro včelaře
  • léčivé přípravky z včelích produktů
  • potravinové látky pro včelí produkty
  • odborné přednášky
  • soutěže
  • ochutnávky


Crystal_Clear_app_kwrite.pngPlošné vyšetření na MVP proběhne v r. 2022 v ZO Dyjákovice, Hrušovany nad Jevišovkou, Šumná, Vranov nad Dyjí, a Znojmo. V případě zájmu o vyšetření včelstev z jiných ZO kontaktuje pana Kauera - prodejna Přímětice Vyšetření bude hrazeno z grantu JMK a provede ho Výzkumný ústav včelařský, s.r.o. Dol.

 

Crystal_Clear_app_kwrite.pngVzorky měli na varroázu

Do dne 20.1.2022 odevzdají zástupci jednotlivých ZO směsné vzorky měli na varroázu v kelimcích a to okresnímu zdravotníkovi p. Kauerovi ve včelařské prodejně v Příměticích. K vytvoření formuláře žádosti se seznamem vzorků využijte CISu . Vzorky budou vyšetřené v laboratoři SVÚ Jihlava. Tuto laboratoř vyberete do formuláře Žádosti o vyšetření. K "Žádosti" se v CISu propracujete následovně: Záložka Stanoviště/ Nová žádost o vyšetření - a pak už jen vybíráte a zatrháváte (laboratoř, adresu pro zaslání protokolu, vyšetření varroa. U každého včelaře, který dodá vzorek měli, zatrhněnte fajfkou okénko před jménem, aby se vám řádek zaktivoval a mohli jste ho vyplnit. Nezatržené řádky se včelaři se v seznamech neobjeví. Předtištěné jsou počty včelstev u jednotlivých včelařů z podzimu, bude-li počet včelstev na směsném vzorku jiný, tak jej v žádosti opravte. Vyplňování žádosti můžete přerušit modrým tlačítkem, údaje se uloží a příště si rozpracovaný formulář žádosti vyberete a otevřete tlačítkem „detail“. Teprve po kompletním vyplnění žádosti ji „odešlete“ laboratoři stisknutím zeleného tlačítka. V záložce „Seznam žádostí o vyšetření“/hledat si vytiskněte vyplněnou žádost ( oranžové tlačítko objednávka PDF) a přiložte ji ke vzorkům, které budete odevzdávat 20.1.2021. Čísla vzorků na této žádosti pak spárujte - přeneste na štítky na jednotlivých kelimcích s mělí.

Vytvoření žádosti v CISu urychlí zpětnou informaci laboratoře o výsledcích jednotlivým ZO. Tato informace bude pověšená na CISu příslušné ZO a urychlí se tak proces objednávání léčiva na případné jarní přeléčení včelstev, aniž by se muselo čekat na papírové výsledky rozesílané poštou.