Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Upozornění ÚOHS

Upozornění ÚOHSProt38-1798.jpgože ne všichni naši funkcionáři mají přístup do CISu (tedy na nástěnku), a také oběžník vydáváme v poslední době jen jednou ročně (na podzim), podáváme vám funkcionářům svazu důležité upozornění Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže cestou článku na našem webu.

Protože Český svaz včelařů a jeho organizační jednotky jsou v postavení soutěžitele podle § 2 odst. 1 zákona na ochranu hospodářské soutěže, je členům statutárních orgánů, a to ať ČSV (předsednictvo) nebo ZO ČSV (výbor) nebo OO ČSV (výbor OO) zakázáno uveřejňování záměru zvyšování ceny medu. Zcela vyloučeno je uvádění konkrétních částek – např. cena se zvýší o 20% nebo o 10, 20 Kč... Porušení této povinnosti je považováno za protisoutěžní jednání a sankce může být až 10 mil. Kč. Obecně lze zdražení připustit, avšak vždy jen jako možnost, tedy slovy „lze očekávat zvýšení, cena se může zvýšit, mohlo by to znamenat zvýšení ceny…“.

Upozorňujeme proto všechny funkcionáře statutárních orgánů našich organizačních jednotek, aby se jednání, u kterého hrozí postih ze strany orgánů státní správy zdrželi. K přesným cenám medu se mohou vyjadřovat jen jako včelaři ohledně prodeje svého medu.

Mgr. Jarmila Machová


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
pozadí